Kuyumcular bekleyin diyerek altının göreceği zirveyi açıkladı

Ortadoğu’da yaşanan olaylardan dolayı altın fiyatları yükselmişti. Altının ons fiyatı savaş ve gerilimler nedeniyle yeni bir rekora imza atmıştı.

Yaşanan gerilimin azalmasıyla birlikte altın fiyatları yeniden düştü. Altının düşmesi sonrası yatırımcılar altındaki durumun nasıl olacağını merak etmeye başladı.

Altın fiyatının geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunan kuyumcu esnafı Besim Çolak, akşam özellikle de kısa vadeli yatırımcılara seslendi.

Kuyumcu esnafı Besim Çolak, Altın fiyatının geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Çolak, özellikle de kısa vadeli yatırımcılara seslendi.

“BEKLEYİN” ÇAĞRISI YAPTI

Altın yatırımının uzun soluklu yatırım aracı olduğunu belirten Çolak, Uzun vadeli altın yatırımı yapıp da zarar ettiğini dünyada kimsenin iddia edemeyeceğini, altının sürekli fiyatını yükselttiğini, fakat her piyasada olduğu gibi altın piyasasında da inişli çıkışlı fiyatlamalar olabileceğini ifade etti.

“ALTINA KISA VADELİ YATIRIM YAPIP PARA KAZANMA ÇABASINA GİRENLER BOŞA UĞRAŞIR”

Altın yatırımcısının ani kararlar vermemesi gerektiğini belirten Çolak, “Kısa vadeli altın yatırımı yapıp para kazanma çabası içinde olanlar boşa uğraşırlar. O yüzden biz bekleyin diyoruz” ifadelerini kullandı.

ALTINDAKİ DÜŞÜŞ ALIM FIRSATI SUNUYOR

Altının şuan ki fiyatının alım fırsatı sunduğunu belirten Çolak, altın fiyatlarında her düşüşü alım fırsatı olarak söylediklerini, bunun bir nedeni olduğunu, altın bir kere yükselmiş ve geri çekilmişse o dokunduğu yere yeniden gideceğini, bugün fiyatlara baktığımızda altının çok önemli bir alım fırsatı verdiğini gördüklerini söyledi.

“ALTINI OLAN SATMASIN ALTIN ALMAK İSTEYEN BİR SANİYE BİLE BEKLEMESİN”

Altındaki düşüşü değerlendirenlerin kazançlı çıkacağını belirten Çolak, “Altını olan bugünlerde satmasın, altın alacak olanlar da bir saniye bile beklemesinler” ifadelerini kullandı.

“3 BİN 300 TL FİYAT BEKLİYORUZ”

Gram altında beklentilerini paylaşan Çolak Gram altında 2.740 TL fiyatını gördüklerini, bu fiyatın tekrar bu seviyelere çıkmasının imkansız olmadığını, altının düştüğü yere yeniden yükseleceğini ve orada da kalmayacağını, daha üst seviyelere ulaşacağını, gram altın için yıl sonu fiyat beklentilerinin 3.300 TL olduğunu, bugün altın alanların yıl sonunda elde edecekleri kazancı hesapladıklarında ne kadar iyi bir iş yaptıklarını göreceklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir