Samsung Galaxy S25 Ultra’nın Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı: Çok Daha İyi Hâle Gelecek

Samsung, önümüzdeki yılın başlarında amiral gemisi telefonları Galaxy S25 serisini bizlerle buluşturacak. Cihazların çıkışına hâlâ çok uzun bir süre olsa da bilgiler geldiğini görüyorduk. Örneğin yakın zamanda Ultra modelin RAM ve depolama kapasitesi ortaya çıkmıştı.

Bugün ise en merak edilen konulardan biri olan kamerayla ilgili yeni bilgiler geldi. Sızıntı, S25 Ultra’nın kamerasının iyileşeceğini gösterirken standart ve Plus modelde bir değişiklik olmayacağını ortaya koydu.

Yepyeni sensörlerle donatılacak, fotoğraf ve video kalitesini iyileştiren algoritmalar gelecek

Yeni söylentiye göre S25 Ultra’da Samsung’un yeni ISOCELL JN1 ultra geniş sensörünü göreceğiz. Bu kamera, bir önceki nesilden daha küçük olacak ve 50 MP olarak gelecek. Bunların dışında S24 Ultra’dakinden daha büyük olan 50 MP çözünürlüklü yeni 3x telefoto yer alacak.

Ana sensörde ise bir değişiklik görmeyeceğiz. İddialar, cihazın 200 MP’lik geçen yılki aynı ana kamerayla devam edeceği yönünde. 

Ayrıca şirketin fotoğraf ve videoların kalitesini iyileştirmek için yeni algoritmalar geliştirdiği söylentiler arasında. Ancak kaynak, “hâlâ çok erken aşamalarında” olduğunu vurgulayarak daha fazla detayın olmadığını söylüyor.

Galaxy S25 Ultra’nın kamerasıyla ilgili bildiklerimiz bu kadar. Telefon, bir sürpriz olmazsa Ocak veya Şubat 2025’te çıkış yapacak. Bu tarih yaklaştıkça daha net bilgiler öğrenebileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir